Топ, Цікаве

12 покупок, за які ми переплачуємо, але вперто продовжуємо їх здійснювати

Гроші мають магічну властивість зникати так само швидко, як і з’являтися. І не завжди виною тому марнотратність, марнотратство або фінансова безграмотність. Існують речі, послуги, продукти, які ми не сприймаємо серйозно зважаючи на їх невисоку вартість, а вони, в свою чергу, непомітно висмоктують з гаманця наші кровно зароблені.

Підписуйся на "Дивовижний світ" у Телеграмі!

Ми за розумну економію, тому склали список дрібниць, які на перший погляд здаються дешевими, а насправді лише створюють помилковий ефект ощадливості.

Локшина швидкого приготування

13 покупок, за которые мы переплачиваем, но упорно продолжаем их совершать

Улюблена багатьма локшина швидкого приготування лише на перший погляд здається дешевою. Середня ціна за упаковку вагою 60 г становить 6 грн, значить, 1 кг продукту коштує  96 грн. А це рівнозначно вартості пачки хороших макаронів або кілограма свіжого м’яса. Без сумніву, таку локшину просто зберігати і готувати, але зате корисних елементів в ній міститься на порядок менше. Недостатня ж кількість білків, клітковини і вітамінів тягне за собою розлад шлунково-кишкового тракту, а велика кількість солі шкодить ниркам.

Мішки для сміття

Раніше на дно відра для сміття стелили старі газети, які згодом викидалися разом з відходами. Після цього відро мили і знову стелили непотрібну макулатуру. Сьогодні цим методом користуються одиниці, решта заради зручності купують спеціальні сміттєві мішки або використовують звичайні пластикові пакети з супермаркету. Їх ціна неймовірно завищена, а з урахуванням того, що одна людина в рік використовує близько 200 пакетів (уявіть, скільки витрачає сім’я), ці «поліетиленові шкідники» погіршують не тільки екологічну обстановку, але і ваше фінансове становище.

Непотрібні газети і рекламні каталоги, від яких ломляться наші поштові скриньки та інформаційні стенди в магазинах, можна за хвилину перетворити в безкоштовні мішки для сміття.

Сіль з добавками

Сіль. Види солі, вплив на здоров'я

Перед покупкою солі експерти радять уважно вивчати упаковку і звертати увагу на походження і спосіб видобутку солі, її сорт, помел (для різних цілей потрібний різний) і інформацію про добавки. Адже існують недбайливі виробники, які для підвищення попиту привласнюють продукту неіснуючі властивості. При цьому ціна товару автоматично стає вище. Особливо обережними треба бути з написами типу «Фіто», «Вітамінізована» і «Без ГМО». Найчастіше це не більше ніж маркетингові виверти.

Кавовий скраб для тіла

Вартість скрабу для тіла залежить від розкрученості бренду, країни-виробника, якості інгредієнтів, матеріалів упаковки та інших факторів. Навіть якщо взяти продукт сегмента мас-маркет, середня ціна якого складає 120 грн, то за рік набігає цілком пристойна сума. А у тих, хто віддає перевагу засобам преміум-сегмента або використовує за місяць не одну, а дві упаковки, витрати збільшуються в кілька разів.

У будь-якій прилеглій кав’ярні вам можуть безкоштовно віддати кавовий макух, який власники кафе просто утилізують за непотрібністю. Щоб зробити скраб в домашніх умовах, просто змішайте макух з кремом, олією або лосьйоном для тіла, який вам підходить.

Доставка товарів з інтернет-магазинів

13 покупок, за которые мы переплачиваем, но упорно продолжаем их совершать

Необхідність платити за доставку затьмарює радість від зробленої покупки. Відсутність пунктів самовивозу, замовлення на певну суму (для можливості доставки), кур’єрська служба з далеко не низьким цінником – всі ці чинники підштовхують любителів віртуального шопінгу до додаткових витрат.

Радіоточка і міський телефон в квартирі

13 покупок, за которые мы переплачиваем, но упорно продолжаем их совершать

Напевно у вашій квитанції на оплату житлово-комунального господарства є пара-трійка послуг, якими ви не користуєтеся, але справно за них платите. Здавалося б, сущі копійки, але навіщо витрачати чесно зароблені гроші даремно? До таких послуг належать радіоточка (яка може бути взагалі замурована в стіну ще минулим господарем квартири, а ви і не в курсі), телевізійна антена (а у вас підключено цифрове телебачення) або міський телефон (який давним-давно обростає пилом на антресолях).

Крупи в пакетиках для варіння

13 покупок, за которые мы переплачиваем, но упорно продолжаем их совершать

Крупа в пакетиках створювалася з метою економії часу сучасних господинь, але ніяк не їх фінансів. Термін зберігання крупи в виручених пакетах такий же, як і у звичайній, – від 12 місяців. Користь однакова. Матеріал, з якого виготовлені пакетики, має високу термостійкість і не шкодить здоров’ю. Отже, вся різниця між крупою в пакетах і звичайною полягає лише в ціні – упакована коштує дорожче і в більшості випадків містить всього 5 пакетиків по 80-100 г.

Дизайн нігтів

Середня вартість манікюру з покриттям гелем-лаком в один тон становить 300+ гривень. Дизайн 1 нігтя  + ще певну суму додатково, тобто за всі 10 пальчиків любительки оригінального оформлення віддають ще стільки ж зверху. Шляхом нехитрих розрахунків (600 × 12 місяців) за рік ми отримуємо шокуючу цифру в 7200 грн. Отже, ті жінки, які робить манікюр 2 рази в місяць, витрачають ще більше (в 2 рази) – 14,5 тис. за рік .

Вологий корм для тварин в індивідуальній упаковці

Зазвичай пакетик такого корму розрахований на один прийом їжі. Якщо ваш чотириногий друг його не доїв, то залишки необхідно викинути, так як через деякий час шматочки висихають і втрачають свою поживну цінність. До того ж якісний корм не може коштувати дешево, тому, купуючи недорогий пакетик по акції, двічі подумайте про здоров’я свого вихованця. Перед вибором марки корму рекомендуємо обов’язково порадитися з ветеринаром.

Добре зарекомендували себе виробники, які використовують при виготовленні вологого корму достатню кількість свіжого м’яса, економні додають більше злаків, ніж м’яса, а недобросовісні виробники – лише різні замінники і ароматизатори. Купувати незліченну кількість маленьких пакетиків з вологим кормом недоцільно і дорого.

Миті овочі в супермаркеті

13 покупок, за которые мы переплачиваем, но упорно продолжаем их совершать

Миті овочі в супермаркеті можна сміливо віднести до категорії товарів, які відверто спекулюють на нашій ліні. Їх ціна невиправдано завищена – часом в 2-3 рази. До всього іншого мита картопля, буряк або морква швидше псуються. Самостійне миття продуктів не займе багато часу, зате істотно заощадить ваш бюджет.

Тушонка

Багато людей в курсі, що ціна якісної тушонки від хорошого виробника мало чим відрізняється від вартості шматка свіжого м’яса, а часом навіть перевищує її. Якщо ж купувати консерви дешевше, то є ризик нарватися на низькоякісний товар з жиром і прожилками замість м’яса.

Додаткові топінги до суші і роллів

Майстер-клас суші для двох - Забронювати або купити в подарунок в Києві —  bodo

Любителям суші та ролів знайома ситуація, коли при замовленні на будинок не вистачає соусу, імбиру або васабі. До слова сказати, кафе і ресторани завжди кладуть їх по мінімуму. Тому доводиться замовляти додаткові порції, які не тільки влітають нам у копієчку, але і мають дуже маленький об’єм. Куди вигідніше придбати ці приправи в супермаркеті – по-перше, їх надовго вистачить, по-друге, у них досить великий термін придатності.